Kiedy nie wszystko zmieści się do plecaka – kufry motocyklowe Moretti

Sezon urlopowy powoli dobiega końca, jednak ten motocyklowy jeszcze się nie kończy. Ilu z nas zastanawiało się, czy może nie wyrwać się gdzieś choćby na weekend. Tylko w co tu zapakować bagaże? Plecak może być niekomfortowy podczas jazdy we dwoje, natomiast kupowanie sakw czy aluminiowych kufrów zbyt obciąży nasz i tak zmęczony wakacjami portfel.

Tanią i dostępną opcją okazują się kufry z tworzywa sztucznego, które można dopasować do większości pojazdów. Często widujemy je na bagażnikach miejskich skuterów jednak odpowiednio dobrane i zamocowane do motocykla mogą wyglądać równie dobrze. Rzeczywiście coraz więcej motocykli jeździ z kufrem „na co dzień”. Producenci oferują je w różnych rozmiarach i malowaniach, dlatego każdy na pewno dopasuje coś do swojego pojazdu.

Zaletą tego typu kufrów jest na pewno lekkość tworzywa z jakiego zostały wykonane. Nawet duży kufer, który jest w stanie pomieścić 2 kaski, bez problemu można zdjąć ze stelaża i w razie potrzeby zabrać do pensjonatu, w którym akurat tej nocy postanowiliśmy się zatrzymać. Kufer zamocowany na górnym stelażu nie zwiększa szerokości motocykla, więc nie ma obaw przy manewrowaniu w ciasnych miejscach lub pomiędzy samochodami. Przy wyborze należy pamiętać, że duży litraż nie zawsze pozwoli nam zapakować wszystko co chcemy. Finezyjne kształty często ograniczają możliwości zapakowania większych rzeczy.

czytaj więcej
2019-02-26T09:53:49+00:00