W przypadku intensywnie użytkowanych chińskich motocykli klasy 125 cm3 po kilku-kilkunastu latach zachodzi potrzeba wymiany całego silnika. Doskonałym pomysłem jest zastąpienie oryginalnej jednostki markowym silnikiem Moretti 139 FMB, produkowanym przez koncern Zongshen.

Silnik Moretti 139 FMB 125 cm3 z manualną skrzynią biegów oparty jest na najbardziej niezawodnej i najlepiej sprzedającej się konstrukcji w historii. Honda Cub, bo o niej mowa, sprzedała się już w ponad 60 milionach egzemplarzy i uchodzi za wzór jakości i trwałości. Honda Cub jest motorowerem, który zmotoryzował Azję i dał początek wszystkim znanym obecnie konstrukcjom tego typu. Oryginalnie silnik produkcji Hondy występował w nieco mniejszych pojemnościach, a 139 FMB jest jego większym bratem bliźniakiem.

Jednostka ta ma 125 cm3 pojemności, z których generuje 8,5 KM. Mimo większej pojemności, przy odpowiednim użytkowaniu i serwisie, motor ten jest w stanie przejechać do 60 000 kilometrów, co  jest doskonałym wynikiem.

Głównymi zaletami tego silnika jest atrakcyjna cena, kultura pracy, precyzyjna skrzynia biegów, niskie spalanie, wysoka trwałość oraz niski poziom wibracji. Oferowany przez Moretti silnik posiada rozrusznik elektryczny oraz kickstarter, jest zalany olejem 10W40 i jest gotowy do natychmiastowego montażu i użytkowania. Pasuje do wszystkich popularnych chińskich motocykli. Silnik objęty jest pełną 12-miesięczną gwarancją.

Jego producentem jest chińskie przedsiębiorstwo Zongshen które współpracuje również z takimi legendami jak Harley-Davidson czy Piaggio. Nawiązanie współpracy z marką Harley-Davidson nastąpiło w 2009 roku natomiast działania z Piaggio trwają już od 2004 roku co doprowadziło do utworzenia spółki o wspólnym kapitale.

Koncern Zongshen w swoich ośmiu fabrykach każdego roku produkuje trzy miliony silników o pojemnościach od 50 do 250 cm3, oprócz tego dostarcza też silniki do łodzi, mini-samochodów, lotnictwa oraz około miliona innych małych silników do 700 typów pojazdów.

Więcej o ofercie silników i części zamiennych na www.morettiparts.pl