Długa zima bardzo często jest powodem nieprzyjemnych niespodzianek jakie mogą nas spotkać po wejściu do garażu. Długo wyczekiwany moment uruchomienia motocykla pierwszy raz w sezonie może okazać się niemożliwy, a zapomniany akumulator pozostawiony w pojeździe nie będzie chciał z nami współpracować.

Ciekawą propozycją może okazać się żelowy akumulator Moretti, który wyposażony w sygnał dźwiękowy sam powiadomi o niskim poziomie naładowania. Jest to świetna propozycja dla osób, które nie zawsze pamiętają o odłączeniu akumulatora podczas dłuższych postojów.
Wyświetlacz LCD – ale po co?

Właśnie po to, żeby spać spokojnie wiedząc, że następnego dnia nasz pojazd bez problemu odpali a my nie spóźnimy się do pracy czy na ważne spotkanie. Na wyświetlaczu znaleźć można informacje odnośnie tego jakie jest bieżące napięcie czy poziom naładowania baterii oraz czas pracy akumulatora liczony od pierwszego podłączenia.

Dzięki wbudowanemu chipowi możemy od razu reagować na stan akumulatora na przykład podłączając go do prostownika w razie zbyt niskiego poziomu naładowania. Jak deklaruje importer czas pracy takiego akumulatora może sięgać nawet 6 lat.
Warto również nadmienić, że akumulator został szczelnie wypełniony gęstym elektrolitem zapobiegając tym samym niekontrolowanym wyciekom, które mogłyby powodować korozję. Tego typu akumulatory są wydajniejsze od zwykłych kwasowo-ołowiowych baterii i bardziej odporne na zmiany temperatury. Zaletą żelowych akumulatorów jest to, że nie ma konieczności ustawiania ich w pozycji pionowej a do tego doskonale znoszą różnego rodzaju wstrząsy.

Na stronie www.morettibattery.pl znajduje się katalog, z którego dobierzecie odpowiedni akumulator do swojego motocykla czy skutera, a także dowiecie się gdzie znajduje się najbliższy punkt w którym będziemy mogli go zakupić. Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą stary akumulator.